Makijaż permanentny Brwi

PlasmaLift

Lifting opadających powiek

Problem opadającej powieki jest inaczej nazywany ptozą. Opadające powieki wpływają znacznie na wygląd skóry. Jest to spowodowane tym, że wraz z wiekiem zmienia się ilość włókien w skórze oraz funkcjonalność kolagenu i elastyny – skóra przez to traci swoją jędrność oraz elastyczność. Proces ten zazwyczaj zaczyna się około 40 r.ż. – w niektórych przypadkach dzieje się tak jednak znacznie wcześniej.

W sytuacji, kiedy problem opadających powiek zakłóca prawidłowe widzenie, zalecany jest zabieg. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym i poza chirurgiczną blefaroplastyką,  jest jedyną skuteczną metodę leczenia defektu.

Technologią najnowszej generacji w dziedzinie medycyny estetycznej jest urządzenie Plasma Lift. Urządzenie to generuje wiązkę plazmy, dzięki jonizacji gazów obecnych w powietrzu, których cząstki oddziałują między sobą według zasady oddziaływań elektromagnetycznych. Plazma wytwarza się pomiędzy skórą pacjenta a końcówką urządzenia dzięki łukowi elektrycznemu, który zdolny jest do obkurczania skóry w miejscu działania. Łuk elektryczny to nic innego jak wyładowanie elektryczne zachodzące na skutek zetknięcia tych powierzchni. Zachodzi proces sublimacji skóry , a pod wpływem emitowanej plazmy, włókna kolagenowe oraz włókna elastynowe są stymulowane do odbudowy. Efektem tego procesu jest uniesienie skóry powiek i redukcja zmarszczek. Plazma działa w obszarach zewnętrznych warstw skóry, co stwarza bezpieczeństwo stosowania urządzenia.

1-2 dni po zabiegu utrzymuje się zaczerwienienie i lekki obrzęk, 7-10 dni o zabiegi widoczne są malutkie strupki (kropki), które same odpadają. Docelowy efekt widoczny jest po 6-12 tygodniach. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, w przypadku większych korekt zabieg można powtórzyć, nie wcześniej niż po 8 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Efekt utrzymuje się 2-3 lata.

 

Cena 799zł, czas 1,5 godziny. 

  • Duża efektywność zabiegu i szybka rekonwalescencja w porównaniu do blefaroplastyki chirurgicznej
  • Trwały efekt nawet do 2-4 lata
  • Wyjątkowe odmłodzenie okolicy oka
  • Bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu jednorazowych igieł zabiegowych

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Wskazania: opadająca powieka, zmarszczki w okolicy oka, zmarszczki poziome i pionowe czoła, zmarszczki “palacza”, bruzdy nosowo wargowe, lifting i ujędrnienie skóry, redukcja blizn  rozstępów, usuwanie brodawek, brodawczaków, komórczaków itp.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania:
• uszkodzona skóra w miejscu zabiegu, choroby skóry
• stany alergiczne i alergie na którykolwiek z używanych podczas zabiegu preparatów,
• skłonność do przebarwień,
• cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, problemy z tarczycą

 

O czym jeszcze należy pamiętać przed zabiegiem?

Dodatkowe informacje:
Czas utrzymywania się efektu zależy od wielu czynników. Możemy jednak wpłynąć na to, by efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej poprzez właściwą pielęgnację. Zapytaj kosmetologa na wizycie.
Pamiętaj, że po wykonaniu zabiegu właściwy efekt uzyskujemy dopiero po kilku tygodniach. W pierwszych dniach miejsce zabiegu może być zaczerwienione, tkliwe i obrzęknięte. Do 10 dni utrzymują się małe strupki, do kilku tygodni skóra w miejscu zabiegu może nieco odbiegać wybarwieniem od otaczającej jej skóry.
Przed zabiegiem należy umówić się na konsultację w celu wykluczenia przeciwwskazań.