Cellulit i redukcja tkanki tłuszczowej

Zabiegi na ciało

Cellulit i redukcja tkanki tłuszczowej

Częstym problemem u kobiet jest pojawiający się cellulit. Mimo starań i wysiłków oraz niejednokrotnie zdrowego trybu życia, nie da się uniknąć tej estetycznej „dolegliwości”. Cellulit, to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Możemy go zaakceptować lub próbować go zwalczyć. Cellulit ze względu na rodzaj dzielimy na tłuszczowy i wodny (zaledwie ok. 10% przypadków), a ze względu na stopień widoczności i zaawansowania na 1, 2 i 3 stopnia, gdzie ten ostatni jest już bardzo widoczny.

Często cellulit idzie w parze z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej (ale nie jest to regułą), dlatego większość zabiegów skierowana jest w stronę obu tych problemów. Należy podkreślić, że proponowane zabiegi, to nie są zabiegi odchudzające, tylko mające na celu zredukować widoczność cellulitu oraz usunąć miejscowo zlokalizowaną nadmierną tkankę tłuszczową, której ciężko jest się pozbyć innymi metodami, np. ćwiczeniami.

  • Modelowanie sylwetki
  • Redukcja cellulitu
  • Holistyczne podejście do problemu
  • Dobrej jakości preparaty używane podczas zabiegów

Zasadniczo proponujemy terapie polegające na mechanicznym niwelowaniu problemu poprzez dermomasaże, lub z wykorzystaniem ultradźwięków (liposukcja ultradźwiękowa) oraz mezoterapia mikroigłowa z odpowiednio dobranymi koktajlami lipolitycznymi. Efekty terapii w dużej mierze zależą od zaangażowania Klienta i przestrzegania zaproponowanego planu działania.

Należy pamiętać, że na powodzenie terapii mają wpływ trzy główne czynniki: aktywność fizyczna, właściwa dieta i nawodnienie organizmu, zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Brak któregokolwiek elementu zdecydowanie oddali nas w czasie od oczekiwanego efektu. W terapii ważna jest systematyczność oraz wykonanie serii zabiegów.

Zalecane zabiegi:

1. Antycellulit Premium – Kompleksowy zabieg redukujący cellulit. Jego wyjątkowe działanie i skuteczność spowodowane synergicznym działaniem wszystkich elementów zabiegu: Zanzibar Sugar Peeling z kompleksem BodySlim, ujędrnianie falami radiowymi z laserem na podłożu żelu imbirowego, dermomasaż z wygładzającym olejkiem z masłem shea i ekstraktami kwiatowymi, zakończenie zabiegu wmasowaniem balsamu spalającego tkankę tłuszczową z algami i kawiorem Caviar Slim. Zabieg zalecamy w serii minimum 10-20 zabiegów, 1 x w tygodniu.

Koszt 1 partia ciała 80 zł, czas 60-75 min.

2. DermaPen + koktajl lipolityczno – ujędrniający – Mezoterapia mikroigłowa za pomocą DermaPenu to jedna z najskuteczniejszych i bezpiecznych metod poprawy jakości skóry. Ogólne działanie mezoterapii to autoodnowa skóry poprzez stymulację do syntezy kolagenu i elastyny. Efekty to wygładzenie, naprężenie i ujędrnienie. Dodatkowe efekty uzyskujemy przy zastosowaniu odpowiednich koktajli do mezoterapii zawierających tzw. „spalacze tłuszczu” (kofeina, l-karnityna, fosfatydylocholina itp.) oraz substancje „wygładzające” jak kwas hialuronowy. Zalecamy w serii 3-10 zabiegów, co 2 tygodnie.

Koszt 1 partia ciała 150 zł, czas 45 min.

3. Dermomasaż podciśnieniowy – łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem, czyli zasysane fałdy skóry są jednocześnie rolowane poprzez ruchome kulki. Skutkuje to szeregiem reakcji, które powodują efekt odmładzający, ujędrniający, wyszczuplający i antycellulitowy. Zabieg poprzedzony jest peelingiem i zakończony balsamem wyszczuplającym. Cena dotyczy jednej partii ciała np. brzuch, pośladki, uda przód lub tył. Przy łączeniu kilku zabiegów atrakcyjne rabaty! Zalecamy w serii minimum 10-20 zabiegów, 1 x w tygodniu.

Koszt 1 partia ciała 30 zł, czas 15 min.

4. Liposukcja ultradźwiękowa – Zabieg polegający na redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz ujędrnianie – jedna okolica ciała. Zabieg składa się z liposukcji ultradźwiękowej połączonej z działaniem promieniowania infrared. Dodatkowo efekty poprawy jędrności wspomagają użyte w trakcie zabiegu kosmetyki antycellulitowo – ujędrniające marki Clarena. Nie jest to zabieg typowo odchudzający, tylko głównie redukujący tkankę tłuszczową miejscowo. Do skuteczności zabiegu zalecamy dołączyć dermomasaż. Zalecamy w serii minimum 10-20 zabiegów, 1 x w tygodniu.

Koszt 1 partia ciała 50 zł, czas 60 min.

Dla kogo?

Wskazania: cellulit i wiotka skóra (brzuch, uda, pośladki), złogi tłuszczowe, lipodystrofia.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania:
• uszkodzona skóra w miejscu zabiegu,
• choroby skóry w miejscu zabiegu
• uczulenie na stosowane kosmetyki
• ciąża i okres laktacji (oprócz dermomasażu w rejonie nóg)
• nieunormowana cukrzyca (w przypadku Dermapena)
• osłabiona odporność (w przypadku Dermapena)
• w trakcie antybiotykoterapii i do 2 tyg. Po (w przypadku Dermapena)
• żylaki, naczynka (w przypadku dermomasażu)

O czym jeszcze należy pamiętać?

Dodatkowe informacje:
Dermomasaż może powodować powstawanie siniaków oraz zaczerwienienia skóry.
Nie może być stosowany u osób z żylakami.
Zabieg DermaPen wykonujemy standardowo bez znieczulenia, zabieg daje uczuie dyskomfortu, jednak nie należy do szczególnie bolesnych.
Dla osób o niskim progu bólu możemy zastosować krem znieczulający.
Po zabiegu skóra przez 1-2 dni jest tkliwa i zaczerwieniona.
Na zabieg należy przyjść w luźnym ubraniu.