Trądzik

Zabiegi na ciało

Trądzik

Trądzik na ciele występuje głównie na plecach. Zasady postępowania z nim są analogiczne do tych, które stosujemy w przypadku trądziku na twarzy. Ze względu na dużą powierzchnię zabiegową zabieg trwa dłużej i może powodować większy dyskomfort.

Zabiegi dedykowane tego typu cerze mają na celu znormalizować pracę gruczołów łojowych oraz zahamować namnażanie się bakterii typu Acne. Istotnym aspektem dla osób z trądzikiem jest aspekt estetyczny, czyli zmniejszenie i redukcja blizn potrądzikowych i nierównomiernego kolorytu skóry. Niestety nie wszystkie zabiegi możemy stosować dla trądziku w fazie ropnej. W przypadku cer problematycznych najważniejsza jest konsekwencja w regularnym wykonywaniu zabiegów do czasu uzyskania zadowalających efektów.

  • Zabiegi dopasowane do rodzaju problemu
  • Wysokiej jakości atestowane kosmetyki
  • Poprawa kondycji skóry
  • Planowanie terapii dopasowane do rodzaju cery i możliwości Klienta

Zalecane zabiegi i kuracje:

1. Peelingi chemiczne Purles – najczęściej stosowany to M-Peel (kwas migdałowy z azelainowym) oraz S-Peel (kwas salicylowy z pirogronowym i retinolem). Możemy stosować je oddzielnie lub w formie połączonych kuracji.

Cena zabiegu ok. 200 zł, czas ok. 60 minut.

– Efekty M-peel:
Regeneracja skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek. Rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery. Szybka poprawa stanu skóry tłustej, znormalizowanie wydzielania sebum, zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych.

– Efekty S-Peel:
Poprawa gładkości skóry: zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości cery. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry. Działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspieszenie procesu gojenia wyprysków i podrażnień.

2. Dezynfekcja skóry prądami Darsonvala – to urządzenie, które wytwarza ozon, w miejscu gdzie pelota styka się z naszą skórą. Działanie ozonu jest zbawienne na naszą cerę- działa nie tylko antybakteryjnie, ale też przeciwgrzybicznie. Pobudza procesy odnowy komórek, a także je dotlenia. Takie działania mają zbawienny wpływ na trądzik, a także drobne zmarszczki- regularne stosowanie darsonvalu powoduje, że nasza skóra jest ujędrniona wygląda świeżo i promiennie, a wszelkie niedoskonałości znikają.

Koszt 30 zł, czas 20 min.

3. Mezoterapia mikroigłowa (DermaPen) – jedna z najskuteczniejszych i bezpiecznych metod poprawy jakości skóry. Ogólne działanie mezoterapii to autoodnowa skóry poprzez stymulację do syntezy kolagenu i elastyny oraz regulacja sebum, redukcja blizn potrądzikowych, poprawa kolorytu skóry, nawilżenie, głębokie odżywienie skóry. Efekty to wygładzenie, naprężenie i ujędrnienie. W kuracji przeciwtrądzikowej stosujemy serum z czystym śluzem ślimaka z dodatkowym składnikiem przeciwtrądzikowym totarolem (zmniejsza on wydzielanie sebum, ogranicza namnażanie się bakterii, a także wzmacnia odporność skóry na różnego rodzaju zakażenia). Serum firmy Snailmed to udokumentowane badaniami właściwości regenerujące skórę.

Koszt ok. 300 zł, czas 1,5 godz.

4. Agla Plant Peel – Mieszanka algowo-ziołowa przeznaczona do wykonywania zabiegów głębokiego złuszczania naskórka. Dzięki synergicznemu zastosowaniu naturalnych składników, takich jak: rozmaryn, owies, wierzba biała, morszczyn pęcherzykowaty i ekstraktu z alg, peeling w połączeniu z Algaplant Concentrate, intensywnie eksfoliuje naskórek, napina skórę, likwiduje przebarwienia, niweluje zmiany trądzikowe i blizny oraz spłyca zmarszczki. Efektem zastosowania produktu jest silnie zregenerowana, wygładzona i pozbawiona przebarwień skóra.

Koszt ok. 200-250 zł, czas 1-1,5 godz.

5. Zabieg laserowy IPL – Bakterie typu Acne wykazują wrażliwość na światło lasera, co pomaga w łagodzeniu zmian trądzikowych. Efekt złagodzenia stanów zapalnych widoczny jest już po 2 zabiegu, jednak w celu intensywnej kuracji zalecamy wykonanie serii 10 zabiegów – zabieg 2 razy w tygodniu (rabat 20%) lub 5 zabiegów – zabieg raz w tygodniu (rabat 10%). Zabieg zakończony jest specjalnie dedykowaną maską normalizującą ilość wydzielanego sebum oraz kremem.

Koszt 180 zł, czas 60 min.