Cera 35+

Zabiegi na twarz, szyję, dekolt

Cera 35+

W zasadzie już po 30 roku życia (czasem wcześniej) w skórze zaczynają się formować widoczne zmarszczki, które zaczynają nam delikatnie przeszkadzać. Najczęściej są to zmiany, które nie są jeszcze utrwalone (włókna podporowe skóry są nadal dosyć elastyczne), dlatego stosunkowo łatwo możemy z nimi walczyć.

Cera 35+ to tzw. cera z pierwszymi oznakami starzenia, a więc płytkimi zmarszczkami mimicznymi, zaczynającą się wiotkością skóry oraz utratą jędrności. Czasami, ze względu na zbyt intensywny tryb życia, skóra w tym wieku jest pozbawiona blasku, szara i zmęczona, wymagająca rewitalizacji. Na tym etapie stosujemy zabiegi przeciwdziałające postępowi tych zmian i jednocześnie redukujące zmiany już zaistniałe. Możemy tu stosować podobne zabiegi jak dla cery 25+, jednak zastosujemy już inaczej działające preparaty.

  • Zabiegi dopasowane do rodzaju cery
  • Wysokiej jakości atestowane kosmetyki
  • Utrzymanie cery w jak najlepszej kondycji
  • Planowanie terapii dopasowane do rodzaju cery i możliwości Klienta

Podczas zabiegów stosujemy metody manualne oraz wspomagamy się różnymi urządzeniami (ultradźwięki, mezoterapia bezigłowa, jonoforeza, jonoforeza, mezoterapia mikroigłowa). Dzięki nim możemy intensywniej i skuteczniej wprowadzić składniki aktywne do głębiej położonych warstw skóry, przez co ich działanie jest dużo efektywniejsze.

Schemat większości zabiegów powinien być oparty na trzech etapach: „otwarcia” drogi dla substancji aktywnych w postaci peelingu (np. mikrodermabrazja, peelingi manualne lub peelingi chemiczne), aplikacji substancji aktywnych w postaci serum, wyciszenie skóry w postaci maski. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji zabiegów dla cery normalnej.

Każdy zabieg składa się z demakijażu i tonizacji na początku zabiegu i zakończony jest odpowiednio dobraną maską (kremową, algową, hydrożelową, kolagenową, biocelulozową) i kremem.

Zalecane zabiegi i kuracje:

1. Optymalne nawilżenie – zabieg poprawiający nawilżenie skóry, jednocześnie ją oczyszczający i stymulujący. Składa się z peelingu mechanicznego (kawitacyjnego, oxybrazji lub mikrodermabrazji), wprowadzenia serum wgłąb skóry przy pomocy mezoterapii bezigłowej, zakończony maską kremową (lub algową) oraz kremem.

Koszt zabiegu 100-140 zł, czas 1 godz.

2. Ekstremalne nawilżenie i wygładzenie – mikrodermabrazja +M-peel (peeling z kwasem migdałowym) lub A-peel, serum hialuronowe oraz maska w płacie hydrożelowym lub biocelulozowym, krem.

Koszt zabiegu 140-160 zł, czas 1,5 godz.

3. Peelingi chemiczne Purles – najczęściej stosowany peeling to M-Peel (kwas migdałowy z azelainowym). Kolejne to S-peel (kwas salicylowy, pirogronowy, retinol) oraz A-Peel (arginina, kwas mlekowy, mocznik). Dodatkowo możemy stosować już intensywniej działające kuracje jak G-Peel (kwas glikolowy) oraz R-Peel (stężony retinol). Możemy stosować je oddzielnie lub w formie połączonych kuracji.

Cena zabiegu 100-170 zł, czas ok. 30-60 minut.

Efekty M-peel:
Regeneracja skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek. Rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery. Szybka poprawa stanu skóry tłustej, znormalizowanie wydzielania sebum, zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych. Nie powoduje widocznego złuszczania.

– Efekty S-Peel:
Poprawa gładkości skóry: zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości cery. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry. Działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspieszenie procesu gojenia wyprysków i podrażnień. Aplikacja kwasu wywołuje uczucie pieczenia. Może powodować złuszczanie naskórka.

– Efekty A-peel:
Peeling rekomendowany dla skóry odwodnionej, zmęczonej, a także wrażliwej. Aplikacja możliwa również na delikatne okolice oczu i usta. Poprawa gładkości skóry, zwiększenie gęstości i znaczne zwiększenie nawilżenia skóry. Wyrównanie powierzchni skóry. Poprawa kondycji skóry, redukcja wielkości porów. Nie powoduje złuszczania.

– Efekty G-Peel:
Silne działanie anti-aging. Głębokie złuszczenie i regeneracja. Poprawa gładkości skóry: zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości skóry. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry. Zabieg może powodować zaczerwienie skóry w dniu zabiegu oraz złuszczanie naskórka po 3-4 dniach.

– Efekty R-Peel:
Poprawa gładkości skóry, zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości i poprawa napięcia skóry. Wyrównanie kolorytu skóry. Poprawa kondycji skóry, redukcja niedoskonałości. Uwaga – po zabiegu Klientka wychodzi do domu z nałożonym retinolem, który zmywa w domu po ok. 7 godzinach. Zabieg powoduje intensywne złuszczanie naskórka po 3-4 dniach.

4. Mezoterapia mikroigłowa (DermaPen) – dla cery 35+ jest zabiegiem, który możemy stosować dla każdego rodzaju cery. Ogólne działanie mezoterapii to autoodnowa skóry poprzez stymulację do syntezy kolagenu i elastyny oraz regulacja sebum, poprawa kolorytu skóry, nawilżenie, głębokie odżywienie skóry. Efekty to wygładzenie, naprężenie i ujędrnienie.

Do zabiegu stosujemy koktaj Anti-Time Purles, zawierający argireline (alternatywa botoxu), DMAE, L-karnitynę oraz kwas hialuronowy, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmarszczek, wygładza i nawilża skórę. Zabieg wykonujemy również na preparatach z bardzo wysoką zawartością naturalnego śluzu ślimaka firmy Snailmed, który ma wyjątkowe właściwości nawilżająco – regenerujące. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, zabieg jest bezbolesny.

Koszt: Twarz 180-230 zł, czas 1,5 godz. / twarz, szyja, dekolt 250-350 zł, czas 2 godz.

5. Mezoterapia igłowa – możemy ją stosować z powodzeniem dla cery 35+. Pozwala zapobiec negatywnym zmianom i zdecydowanie opóźnić procesy starzenia skóry, poprawia również już istniejące „defekty” w postaci zmarszczek, nierównego kolorytu i utraty jędrności.

Stosujemy preparaty Cytocare 516, które są wyrobami medycznymi. Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, nadaje skórze spektakularny blask i promienistość.

Kwas hialuronowy bardzo intensywnie nawilża skórę i naskórek, pomaga utrzymać optymalną równowagę wodną w skórze. Rewitalizuje skórę przez dostarczenie komórkom składników odżywczych niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania. Zapobieganie procesowi starzenia się skóry oraz dokonuje korekty jego skutków w związku z czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Koszt: twarz 240 zł, czas 1 godz., twarz, szyja, dekolt 340 zł, 1,5 godz.

6. Zabieg fotoodmładzania laserowego twarzy połączony z mezoterapią bezigłową! Laserowe Odmładzanie twarzy jest polecane osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. Następnie za pomocą mezoterapi bezigłowej wprowadzamy wgłęb skóry serum wygładzająco – nawilżające. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników wgłąb skóry.

Efekty zabiegu: Nawilżenie i napięcie skóry, delikatne wygładzenie drobnych zmarszczek, redukcja napięcia mięśniowego twarzy, poprawa mikrokrążenia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zabiegi laserowe przynoszą najlepsze efekty zastosowane w kilku seriach.

Koszt 150-180 zł, czas 1 godz.

Dla kogo?

Wskazania: cera 35+, cera normalna, cera z pierwszymi oznakami starzenia, zapobieganie wiotczeniu i pogłębianiu się zmarszczek

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania:
• uszkodzona skóra w miejscu zabiegu,
• choroby skóry w miejscu zabiegu
• infekcje wirusowe – opryszczka
• uczulenie na stosowane kosmetyki
• w niektórych przypadkach ciąża i okres laktacji

O czym jeszcze należy pamiętać?

Dodatkowe informacje:
Cera normalna 35+, to cera, której pielęgnacja wymaga już poświęcenia więcej uwagi. Dzięki temu zapobiegamy utrwalaniu się powstających zmarszczek i zapobiegamy powstawaniu nowych. Dla osiągnięcia najlepszych efektów opracowujemy długoterminowy plan działania oraz pomagamy dobrać właściwą pielęgnację domową. Zapytaj o pakiety pielęgnacyjne naszych specjalistów i zyskaj profesjonalną pielęgnację w bardzo przystępnej cenie.