Cera 45+

Zabiegi na twarz, szyję, dekolt

Cera 45+

Po 45 roku życia mamy już typową cerę dojrzałą, na której z reguły widoczne są już wszelkie oznaki starzenia, czyli utrwalone, dosyć głębokie zmarszczki, skóra z utratą jędrności i zaczynający opadać owal twarzy. Okolice oczu wyraźnie zdradzają już nasz wiek. Jeżeli nigdy wcześniej nie przykładaliśmy się szczególnie do jej pielęgnacji, to jest już ostatni dzwonek, by zacząć działać.

Z każdym rokiem bliżej okresu menopauzalnego, utrzymanie właściwej kondycji zdrowej i jędrnej skóry, będzie coraz trudniejsze. Wielkim szokiem dla organizmu kobiety, więc i dla skóry, jest początek menopauzy, gdzie skóra traci nawet 30% kolagenu – dlatego często słyszę od Klientek, że wydaje im się, że zmarszczki zrobiły im się dosłownie „z dnia na dzień”. Oczywiście to duża przesada, ale to przekonanie świadczy o tym, jak szybko postępuje starzenie się skóry. W tym wieku wiele zmian jest już nieodwracalnych, ale cały czas możemy przywrócić naszej cerze blask 🙂

Zalecane zabiegi w dużej mierze pokrywają się z tymi stosowanymi dla młodszej cery, jednak zwiększa się ich częstotliwość, a efekty są mniej spektakularne, mimo coraz intensywniej działających kosmeceutyków.

  • Zabiegi dopasowane do rodzaju problemu
  • Wysokiej jakości atestowane kosmetyki
  • Zahamowanie procesu pogłębiania się zmarszczek
  • Planowanie terapii dopasowane do rodzaju cery i możliwości Klienta

Podczas zabiegów stosujemy metody manualne oraz wspomagamy się różnymi urządzeniami (ultradźwięki, mezoterapia bezigłowa, jonoforeza, jonoforeza, mezoterapia mikroigłowa). Dzięki nim możemy intensywniej i skuteczniej wprowadzić składniki aktywne do głębiej położonych warstw skóry, przez co ich działanie jest dużo efektywniejsze.

Schemat większości zabiegów powinien być oparty na trzech etapach: „otwarcia” drogi dla substancji aktywnych w postaci peelingu (np. mikrodermabrazja, peelingi manualne lub peelingi chemiczne), aplikacji substancji aktywnych w postaci serum, wyciszenie skóry w postaci maski. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji zabiegów dla cery normalnej.

Każdy zabieg składa się z demakijażu i tonizacji na początku zabiegu i zakończony jest odpowiednio dobraną maską (kremową, algową, hydrożelową, kolagenową, biocelulozową) i kremem.

Zalecane zabiegi i kuracje:

1. Ekstremalne nawilżenie i wygładzenie – mikrodermabrazja +M-peel (peeling z kwasem migdałowym) oraz maska w płacie kolagenowym, krem.

Koszt zabiegu 160 zł, czas 1,5 godz.

2. Peelingi chemiczne Purles – dla cery 45+ zalecamy kuracje łączone, czyli 2 kwasy aplikowane w czasie jednego zabiegu. Wyjątkiem są intensywne peelingi, które samodzielnie działają dosyć intensywnie (R-Peel i T-Peel). Zabiegi z kwasami są jednymi z najbardziej skutecznych zabiegów, są krótkie, jednak w przepadku tych silnych kwasów należy liczyć się z pewnym dyskomfortem w trakcie i po zabiegu.

Cena zabiegu 100-170 zł, czas ok. 30-60 minut.

– Efekty M-peel:
W tym wieku, by przynosił znaczące efekty, powinien już być łączony z silniejszymi kwasami. Regeneracja skóry, wygładzenie drobnych zmarszczek. Rozjaśnienie przebarwień i ujednolicenie kolorytu cery. Szybka poprawa stanu skóry tłustej, znormalizowanie wydzielania sebum, zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych. Nie powoduje widocznego złuszczania.

– Efekty S-Peel:
Poprawa gładkości skóry: zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości cery. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry. Działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspieszenie procesu gojenia wyprysków i podrażnień. Może powodować złuszczanie naskórka.

– Efekty A-peel:
Peeling rekomendowany dla skóry odwodnionej, zmęczonej, a także wrażliwej. Aplikacja możliwa również na delikatne okolice oczu i usta. Poprawa gładkości skóry, zwiększenie gęstości i znaczne zwiększenie nawilżenia skóry. Wyrównanie powierzchni skóry. Poprawa kondycji skóry, redukcja wielkości porów. Nie powoduje widocznego złuszczania.

– Efekty G-Peel:
Silne działanie anti-aging. Głębokie złuszczenie i regeneracja. Poprawa gładkości skóry: zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości skóry. Zniwelowanie rozszerzonych porów i spłycenie blizn potrądzikowych. Wyrównanie kolorytu skóry. Zabieg może powodować zaczerwienie skóry oraz złuszczanie naskórka po 3-4 dniach.

– Efekty R-Peel:
Poprawa gładkości skóry, zmniejszenie głębokości zmarszczek, zwiększenie gęstości i poprawa napięcia skóry. Wyrównanie kolorytu skóry. Poprawa kondycji skóry, redukcja niedoskonałości. Uwaga – po zabiegu Klientka wychodzi do domu z nałożonym retinolem, który zmywa w domu po ok. 7 godzinach. Zabieg powoduje intensywne złuszczanie naskórka po 3-4 dniach.

– Efekty T-Peel:
Peeling chemiczny TCA (kwas trójchlorooctowy) to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Polecany szczególnie dla skór cienkich i suchych, z obniżonym progiem bólu. Stymuluje odnowę komórkową skóry, działa złuszczająco i odmładzająco. Regeneruje skórę, poprawia jej grubość, napięcie oraz wygładza nierówności naskórka. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu. Jest to peeling średnio głęboki, (!) powoduje znaczne złuszczanie naskórka.

3. Mezoterapia mikroigłowa (DermaPen) – Mezoterapia jest zabiegiem, który możemy stosować dla każdego rodzaju cery, w każdym wieku. Jej wielowymiarowość działania, to jedna z najskuteczniejszych i bezpiecznych metod poprawy jakości skóry. Ogólne działanie mezoterapii to autoodnowa skóry poprzez stymulację do syntezy kolagenu i elastyny oraz regulacja sebum, redukcja blizn potrądzikowych, poprawa kolorytu skóry, nawilżenie, głębokie odżywienie skóry.

Efekty to wygładzenie, naprężenie i ujędrnienie. Do zabiegu stosujemy certyfikowane koktajle zawierające argininę, peptydy oraz kwas hialuronowy. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, zabieg jest bezbolesny.

Koszt: Twarz 200-250 zł, czas 1,5 godz. / twarz, szyja, dekolt 300-400 zł, czas 2 godz.

4. Mezoterapia igłowa – doskonały zabieg rewitalizujący skórę. Dzięki miejscowym mikroiniekcjom, dostarczamy wgłąb skóry bogactwo substancji odżywczych i stymulujących skórę do działania. Stosujemy preparaty Cytocare 532 z najwyższym stężeniem kwasu hialuronowego, które są wyrobami medycznymi.

Synergiczne działanie witamin, aminokwasów i minerałów z kwasem hialuronowym przyspiesza regenerację komórkową. Dzięki unikatowej kompozycji określonych witamin, nadaje skórze spektakularny blask i promienistość.

Kwas hialuronowy bardzo intensywnie nawilża skórę i naskórek, pomaga utrzymać optymalną równowagę wodną w skórze. Rewitalizuje skórę przez dostarczenie komórkom składników odżywczych niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania. Zapobieganie procesowi starzenia się skóry oraz dokonuje korekty jego skutków w związku z czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Koszt: twarz 250 zł, czas 1 godz., twarz, szyja, dekolt 350-400 zł, 1,5 godz.

5. Mezoterapia bezigłowa – Nawilżenie i napięcie skóry, delikatne wygładzenie drobnych zmarszczek, redukcja napięcia mięśniowego twarzy, poprawa mikrokrążenia. Zabieg jest bezbolesny.

Koszt 90 zł, czas 1 godz.

Dla kogo?

Wskazania: cera 45+, cera normalna, cera z płytkimi i średnio głębokimi zmarszczkami, cera z utratą jędrności, cera wymagająca rewitalizacji

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazania:
• uszkodzona skóra w miejscu zabiegu,
• choroby skóry w miejscu zabiegu
• infekcje wirusowe – opryszczka
• uczulenie na stosowane kosmetyki
• w niektórych przypadkach ciąża i okres laktacji
• nieunormowana cukrzyca

O czym jeszcze należy pamiętać?

Dodatkowe informacje:
Cera normalna 45+, to cera, której pielęgnacja wymaga codziennej uwagi, a także regularnych zabiegów rewitalizujacych. Dzięki temu zapobiegamy utrwalaniu się powstających zmarszczek i zapobiegamy powstawaniu nowych. Dla osiągnięcia najlepszych efektów opracowujemy długoterminowy plan działania oraz pomagamy dobrać właściwą pielęgnację domową. Zapytaj o pakiety pielęgnacyjne naszych specjalistów i zyskaj profesjonalną pielęgnację w bardzo przystępnej cenie.